Laporta od FS Španije dobio smiješnu kaznu za upad u sudijsku svlačionicu

0

U nedjelju je odigran prvi ovosezonski El Clasico u Primeri.

Real Madrid je dočekao Barselonu i kući ih poslao s tri gola u mreži, bilo je 3:1.

Kraljevski klub je na poluvremenu imao prednost od 2:0 pogocima Benzeme i Valverdea, da bi nadu gostima da mogu makar do boda u 83. minuti vratio Torres.

Ipak, dvije minute nakon toga ulazi Rodrigo i u prvom minutu sudijske nadoknade postiže gol iz penala za konačnih 3:1.

Sudija Martinez je nakon kontakta Garcije i Rodriga uz pomoć VAR tehnologije pokazao na bijelu tačku.

U Barseloni nisu bili zadovoljni suđenjem sudije. Posebno je ljut bio predsjednik Laporta koji je to odlučio i pokazati.

Po završetku utakmice Laporta je otišao u sudijsku svlačionicu. Tražio je objašnjenja za određene odluke koje je Sančez donio.

Naravno, sudija je sve zabilježio u svom izvještaju, a sada je Fudbalski savez Španije odlučio kako da kazni predsjednika Barselone i dao mu najnižu moguću kaznu od 150 eura.

“Odmah po završetku utakmice Joan Laporta ušao je u sudačku kabinu i više puta tražio objašnjenja nekih odluka.

Kao rezultat ovih događaja, zamoljen je da napusti svlačionicu bez daljnjih incidenata”, stoji u izvještaju sudije.