Lautaro odveo Inter na vrh, kiks „stare dame“, Milanu bodovi u Parmi

0

Posle današnjih utakmica u Seriji A imamo novog lidera prvenstva.

Fudbaleri Intera preuzeli su čelo tabele nakon pobjede nad SPAL-om 2:1. Ovim je Inter popravio svoj najbolji start u istoriji, pošto je zabilježio 12 pobjeda u 14 utakmica. Oba gola za nero-azure postigao je sjajni Argentinac Lautaro Martinez u 16. odnosno 41. minutu. Prvi gol postigao je preciznim udarcem sa distance, a drugi, na njemu nesvojstven način, udarcem glavom. Gosti su uspjeli da smanje preko Valotija u 50. minutu, imali su šansu i preko Tomovića, ali je i Inter propustio veliki broj prilika za ubedljiviji trijumf.

I drugi milanski klub bio je uspješan. Fudbaleri Milana osvojili su sva tri boda na gostovanju u Parmi, a jedini strijelac bio je Teo Ernandez u 88. minutu. Fudbaler koji je stigao iz Reala bio je spretan posle greške odbrane domaćih i postigao svoj treći gol za roso-nere, čime je Milan prekinuo niz od tri meča bez pobede.

Ranije danas dogodilo se iznenađenje u Torinu, pošto je Sasuolo uspio da otkine dva boda šampionu. Juventus je poveo preko Bonućija u 20. minutu, ali je samo tri minuta kasnije izjednačio Boga. Navijače „stare dame“ zabrinuo je Kaputo, koji je uz obilatu pomoć Bufona, doveo goste u vođstvo u 47. minutu. Imao je Juventus mnogo prilika, ali je stigao samo do izjednačenja u 68. minutu kada je Kristijano Ronaldo precizno izveo kazneni udarac.

Inter – SPAL 2:1(2:0)