LE: Milan slavio na San Siru

0

U prvim utakmicama osmine finala Lige Evrope, Milan je na San Siru pobijedio Slaviju iz Praga rezultatom 4-2. Olivije Žiru je doveo domaćina u vođstvo u 34. minutu, ali je Slavija brzo izjednačila preko Davida Dodera. Međutim, Rosoneri su u završnici prvog poluvremena postigli još dva gola preko Raindersa i Loftus-Čika, dok je konačan rezultat postavio Ivan Šranc.

Vest Hem je doživio poraz od Frajburga na gostovanju rezultatom 1-0. Jedini gol na utakmici postigao je Mihael Gregorihu u 81. minutu.

Marselj je na svom stadionu Velodromu deklasirao Viljareal sa 4-0. Veretu je doveo domaćina u vođstvo, a Moskera je autogolom duplirao prednost. Pjer Emerik Obamejang je potom postigao još dva gola, jedan iz penala i drugi iz igre, za konačnih 4-0.

Utakmica između Benfike i Rendžersa u Lisabonu završena je bez pobjednika rezultatom 2-2. Gosti su poveli golom Toma Lorensa, a Benfika je izjednačila preko Anhela Di Marije. Rendžers je ponovo preuzeo vođstvo golom Sterlinga, ali je Benfika izjednačila autogolom Konora Goldsona.