Leganes odolio šampionu, ali ipak ispao, Januzaj uveo Baskijce u Evropu (VIDEO)

0

Odigrano je posljednje kolo u španskoj La Ligi.

Novi šampion je madridski Real, to je bilo poznato još od prošlog kola, a Madriđani su sinoć gostovali kod Leganesa, tima koji se grčevito borio za opstanak. Leganesu je trebao trijumf nad Realom, ali i da Selta ne pobijedi otpisani Espanjol. Na kraju je jedan uslov ispunjen, Selta je igrala bez golova u Barseloni, ali je Leganes stigao samo do boda u duelu sa prvakom, bilo je 2:2. U timu Reala od 62. minuta igrao je i Luka Jović koji je zamijenio Benzemu.

Sevilja je pobijedila Valensiju minimalnim rezultatom i tako se bodovno izjednačila sa „jorgandžijama“, ali imaju bolji međusobni skor, 2:2 u Madridu i 1:1 u Sevilji, pa su oni treći.

U grupnu fazu Lige Evrope idu Viljareal, „žuta podmornica“ je bila ubjedljiva protiv Eibara, a sve golove postigli su u poslednjih dvadeset minuta, i Granada koja je takođe sa 4:0 pobijedila Atletik iz Bilbaoa.

Iz lige su odavno ispali Espanjol i Majorka, dok im se večeras pridružio i Leganes. Novi članovi elite su Kadiz i Ueska, a treći klub dobiće se nakon plej-ofa u Segundi.

Alaves – Barselona 0:5(0:3)