Lider siguran na startu drugog dijela

0

U derbiju 12. kola udruženja klubova Jug, fudbaleri Igala 1929 sasvim zasluženo savladali su ekipu Orjena iz Zelenike rezultatom 3:0.

Predvođeno novim šefom stručnog štaba, Miodragom-Profom Radanovićem, FK Igalo 1929 je na dominantan način, bez problema, stiglo do pobjede na otvaranju drugog dijela šampionata.

Sve je bilo gotovo u prvih 45 minuta. Golovima Ivana Aleksića u 17. i autogolom Dajovića u 20. minutu, lider udruženja klubova Jug stekao je sigurnih dva gola prednosti.

U drugom poluvremenu, Igaljani su nastavili da diktiraju tempo, a u 56.minutu novajlija Bogdanović postiže efektan pogodak.

Mogli su fudbaleri Igala 1929 i do ubjedljivije pobjede, ali je najbolji pojedinac gostiju, golman Vuksanović spriječio domaćina da stekne ubjedljiviju prednost odbranivši par stopostotnih šansi kao i penal iskusnom Mijodragu Koprivici.

Fudbaleri Igala 1929 imaju sada 7 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu Obilića iz Herceg Novog i trećeplasiranu ekipu Hajduka iz Bara.

FK IGALO 1929: Padrov, Aleksić, Grbić, Tatar, Petrović, Simović (C), Koprivica (Vasiljević), J. Radović, Dabović (Kosać), Dragaš, Bogdanović.

FK ORJEN: D. Vuksanović, M. Vujnović, Dakić (Borović), Dajović, Špirto, N. Vujnović, M. Goranović, N. Marković, S. Marković (B. Vuksanović), Živanović, Banićević (B. Goranović).

Izvor: FK Igalo 1929