Liga Evrope: Moskovljani uzeli cio plijen u Napulju, PSV brojao do četiri, Legija bolja od Lestera!

0

Fudbaleri Spartaka iz Moskve slavili su rezultatom 2:3 na gostovanju ekipi Napolija u veoma uzbudljivoj utakmici. Ubjedljiv trijumf upisao je PSV na gostovanju Šturmu rezultatom 1:4 dok je Legija minimalnim rezultatom 1:0 savladala Lester, u okviru mečeva drugog kola grupne faze Lige Evrope.

Najuzbudljiviji meč igrao se u Napulju. Napoli koji ima sjajan niz u Seriji A večeras je ipak pokleknuo pred Moskovljanima. Domaći su imali prednost već nakon 13 sekundi igre kada je pogodio Elmas. U 29. minutu veliku glupost napravio je Rui i zaradio direktan crveni karton, pa je Napoli ostao sa igračem manje. Ipak, nije došlo do promene rezultata do odlaska na odmor, a onda u drugom delu usledio je preokret gostiju. Najpre je Promes doneo izjednačenje u 55. minutu, a Ignjatov je u 80. pogodio za preokret. U nadoknadi vremena pobedu je overio Promes još jednim pogotkom. Napoli je do kraja uspeo da postigne još jedan gol, strelac je bio Osimen, ali je samo ublažio poraz. Iako su i gosti zaradili crveni karton u 82. minutu, bilo je prekasno za povratak Napolija.

PSV je načeo Šturm u 32. minutu golom Sanarea. Početkom drugog poluvremena „Filipsovci“ su duplirali prednost, ali par minuta kasnije domaćin se vraća u igru pogotkom Gorenca Stankovića u 55. minutu. Do kraja za goste su pogađali još Maks u 74. i Vertesen u 78. minutu za konačnih 1:4.

Minimalnu pobjedu Legiji nad Lesterom donio je Emreli u 31. minutu.

U ostalim mečevima, pobjedu u finišu iz penala Ajntraht Frankfurtu protiv Antverpa doneo je Pasijensija. Olimpijakos je na gostovanju pobedio Fenerbahče sa 0:3, Lion kod kuće savladao ekipu Brondbija 3:0, Sparta Prag pobijedila Rendžers sa 1:0, a bodove se podijelili Real Sosijedad i Monako u Baskiji – rezultat je bio 1:1.