LIGA NACIJA: Francuska i dalje ‘crna mačka’ za Hrvatsku, Poljska potopila BiH

0

Francuska je još jednom pobijedila Hrvatsku, u sklopu četvrtog kola Lige nacija u Zagrebu Deschampsovi izabranici slavili su sa 2:1.

Tricolori‘ su poveli u devetoj minuti pogotkom Griezmanna, na 1:1 poravnao je Vlašić u 64. minuti, a pobjedu gostima donio je Mbappe u 79. minuti.

Bio je ovo osmi međusobni susret Hrvatske i Francuske te šesta pobjeda aktualnih svjetskih prvaka uz dva remija.

U drugoj utakmici četvrtog kola ove grupe Portugal je na svom terenu pobijedio Švedsku sa čak 3:0.

Dva kola prije kraja grupne faze na vrhu tablice su Portugal i Francuska sa po 10 bodova, Hrvatska je treća s tri, dok je Švedska na začelju bez bodova.

Preostala dva kola na rasporedu su u novembru, Hrvatska će 14. novembra gostovati kod Švedske, dok će tri dana kasnije u Splitu dočekati Portugal.

Bosna i Hercegovina doživjela je uvjerljiv poraz na gostovanju u Poljskoj sa 3:0. Pogotke su zabili Lewandowski u 40. i 52. te Linetty u 45. minuti.

Ključni trenutak utakmice dogodio u 15. minuti kada su ‘Zmajevi‘ ostali s igračem manje. Ahmedhodžić je na rubu kaznenog prostora srušio Lewandowskog, a sudac mu je pokazao direktan crveni karton.

U drugom susretu u ovoj grupi Italija i Nizozemska remizirale rezultatom 1:1.

Nakon četiri kola prva u grupi je Poljska sa sedam bodova, Italija ima šest, Nizozemska pet, a BiH je posljednja s dva boda.

Sljedeće kolo na programu je 15. novembra kada BiH gostuje kod Nizozemske, dok se u drugoj utakmici sastaju Italija i Poljska.