Liga šampiona: Pobjeda Dortmunda, Šerif još jednom pokazao zrelost!

0

Fudbaleri Borusije Dortmund slavili su na gostovanju ekipi Bešiktaša rezultatom 1:2 u okviru prvog kola grupne faze Lige šampiona, dok je ekipa moldavskog Šerifa na svom stadionu stigla do nove pobede u Evropi protiv Šahtjora rezultatom 2:0.

„Milioneri“ su večeras na krilima još jedanput sjajnog Halanda i Belingema završili posao praktično već u prvom poluvremenu. Najpre je Belingem doveo Borusiju u vođstvo u 26. minutu, a onda je u nadoknadi prvog poluvremena asistirao Halandu koji je postigao svoj 100. gol u poslednjih 96 odigranih utakmica. Bešiktaš je stigao do počasnog pogotka tek u zaustavnom vremenu kada je Montero pogodio glavom na asistenciju novajlije Miralema Pjanića.

Šerif je nakon pobeda nad Crvenom zvezdom i Dinamom iz Zagreba u kvalifikacijama za najelitnije takmičenje, nastavio pobednički niz i u grupnoj fazi. Ekipa iz Tiraspolja u prednost je došla već u 16. minutu nakon odličnog udarca Traorea, a konačan rezultat postavio je Ansane u 62. minutu kada je glavom zatresao mrežu Ukrajinaca.