„Lisice“ će imati slatke snove, Lester noći na vrhu tabele, nova pobjeda nezadrživog Vest Hema

0

Odigrane su dvije utakmice 18. kola engleske Premijer lige.

U centru pažnje bio je okršaj na „King Paueru“ gde su megdan podelile dve ekipe iz vrha tabele, domaći Lester i londonski Čelsi. „Lisice“ su u odličnoj formi, nisu poražene ne prethodnih pet utakmica, a vezale su tri pobede u 2021. godini. Uspešan niz nastavio je Lester i posle duela sa „plavcima“, koji su rešili posle samo 45 minuta.

Posle samo šest minuta igre domaćin je poveo golom Ndidija, koji je sjajno pogodio sa ivice kaznenog prostora. Lopta se odbila od stative i završila u mreži Mendija. U finišu poluvremena precizan je bio i Džejms Medison, koji je nešto ranije pogodio i prečku gola Čelsija. „Plavci“ bukvalno nisu zapretili Lesteru, a pred kraj meča poništen im je gol zbog minimalnog ofsajda u kome se našao Timo Verner.
Lester je zaseo na prvu poziciju, bar do završetka meča Fulam-Mančester Junajted, a ukoliko „crveni đavoli“ ne pobede na „Krejven Kotidžu“, ostaće prvi do vikenda. Čelsi je pao na 8. mesto i veliko je pitanje da li će u narednom kolu na klupi sedeti Frenk Lampard.

„Čekićari“ su u odličnoj formi i već imaju niz od četiri uzastopne pobede, računajući i trijumf u FA kupu. Posle 360 minuta bez primljenog gola, večeras su vadili loptu iz mreže, ali je mnogo bitnije to što su osvojili tri boda u duelu sa Vest Bromom. Ekipa iz Birmingema nije ponovila izdanje iz Vulverhemptona, kada su u subotu slavili protiv „vukova“ sa 3:2, i posle novog poraza ostaju na pretposlednjem mestu sa samo 11 osvojenih bodova.

Domaćin je poveo u nadokandi prvog poluvremena kada je Boven, na spretan način, grudima poslao loptu u mrežu. Nije se dugo igralo u nastavku kada je Mateus Pereira preciznim šutem poravnao. Brazilcu je ovo treći gol na dva uzastopna meča, ali ovog puta nije doneo konačnu radost svom timu. Odluka je pala u 66. minutu, Majkl Antonio je reagovao veoma dobro u kazennom prostoru gostiju i doneo novu prednost, ispostaviće se, i trijumf svom timu. Sem Olerdajs je ostavio Branislava Ivanovića na klupi u Londonu.

Vest Hem – Vest Bromvič Albion 2:1(1:0)