„Lisice“ korak bliže Ligi šampiona

0

Važan trijum Lestera!

U Lesteru domaći tim je ugostio neugodni Šefild Junajted i stigao do važna tri boda u nastojanju da izbori plasman u Ligu šampiona. „Lisice“ su imale samo jednu pobjedu od nastavka sezone i dovele su u pitanje skoro izvjestan plasman u evropsku elitu. Gosti su se nadali bodovima koji bi ih doveli na prag izlaska u Evropu, u svojoj prvoj povratničkoj sezoni u Premijer ligi.

Na kraju, zadovoljniji je bio domaćin, koji je zasluženo slavio sa 2:0. Vođstvo timu Brendona Rodžersa doneo je Ajozi Perez u 29. minutu, a sve nade gostiju da mogu izbjeći poraz na „King Paueru“ srušio je Grej desetak minuta prije kraja. Lester je trenutno četvrti sa 62 boda, jednim manje od Čelsija, a tri više od Mančester Junajteda, koji kasnije igra sa Palasom. „Oštrice“ iz Šefilda su na 8. mjestu sa 54 boda i još uvek imaju šansu da izbore evropsku vizu.