Liverpul grabi ka Ligi šampiona

0

Fudbaleri Liverpula pobijedili su u gostima Barnli rezultatom 0:3 u utakmici 37. kola Premijer lige.

Iako je imao mnoštvo šansi, Liverpul je do vođstva došao u završnici prvog poluvremena pogotkom Firmina. Dominaciju „crvenih“ potvrdio je golom u 52. minutu štoper Nejt Filips. Konačan rezultat utakmice postavio je Aleks Okslejd-Čembrlen odličnim golom posle solo-akcije

Vest Hem je savladao u gostima Vest Brom rezultatom 1:3 i plasiralo se direktno u Ligu Evrope. Najprije je u ranom dijelu meča penal promašio Rajs i domaći su to kaznili pogotkom Pereire u 27. minutu. Suček je na kraju prvog poluvremena dao gol za izjednačenje. U nastavku utakmice bilo je neizvjesno do 82. minuta kada je Ogbona doveo Vest Hem u vođstvo, da bi u 85. minutu Antonio postavio konačan rezultat utakmice 1:3