Liverpul rutinski, Totenhem zaustavio “Građane”

0

Ekipe Liverpula i Totenhema pridružili su se Ajaksu i Barseloni u polufinalu Lige šampiona.

Poslije veoma dramatične utakmice na “Etihadu”, ekipa Totenhema poražena je sa 4:3, ali je zahvaljujući pobjedi 1:0 kod kuće prošla dalje.

Sterling je u 4. minutu donio prednost domaćinu. Za potpuni preokret pobrinuo se Son koji je u 7. i 10. minutu pogađao mrežu domaćeg tima.

Minut kasnije Silva poravnava na 2:2, da bi novi preokret na utakmici donio Sterling u 21. minutu.

Kasnije je Agero pogodio za 4:2, da bi gol koji je gostima obezbijedio prolaz u narednu fazu postigao Ljorente.

U posljednjim trenucima meča Sterling je dao gol, ali on nije priznat zbog ofsajd pozicije.

Liverpul je u gostima deklasirao Porto  4:1. Golove za Redse postigli su Mane, Salah, Firmino i van Dijk. Jedini gol za domaće postigao je Militao.

Za mjesto koje vodi u finale boriće se Liverpul i Barselona, odnosno Ajaks i Totenhem.