LN: Crna Gora savladala Litvaniju!

0

Crnogorska fudbalska reprezentacija savladala je večeras u Podgorici selekciju Litvanije 2:0, u okviru 2. kola Lige nacija.

Naša selekcija je pružila sjajnu partiju u prvom dijelu meča. Sokoli su do prednosti stigli u 34. minutu golom Savića iz penala. Prethodno je u defanzivac gostiju igrao rukom u svom šesnaestercu.

Samo dva minuta nakon gola Savića, mreža gostiju se još jednom zatresla. Mrežu odličnog golmana Šetkusa zatresao je Marko Janković na odličan centaršut Tomaševića.

U nastavku meča viđena je nešto slabija igra naše selekcije u odnosu na sjajno prvo poluvrijeme. Izdvajamo šansu Simića koji je u 60. minutu zatresao prečku gostiju.

U drugom meču Grupe 4 Srbija je remizirala sa Rumunijom 2:2.

CRNA GORA-LITVANIJA 2:0

Stadion: pod Goricom

Strijelci: Savić 34′ (pen), Janković 36′

Crna Gora: Petković – Stojković, Savić (Kopitović), Simić, Tomašević – Vukčević (Šćekić), Kosović, Jovović, Ivanić, Janković (Boljević) – Bećiraj.

Litvanija: Šetkus – Lasickas (Šernas), Leimonas (Borovskij), Klimavičius, Vaitkunas – Žulpa, Verbickas (Kuklis) – Slivka, Vorobjovas, Novikovas – Černič.