LŠ: 13 minuta “mraka” skupo koštala Budućnost

0

Fudbaleri Budućnosti poraženi su od HJK Helsinkija sa 3-1 u prvom meču kvalifikacija za Ligu šampiona koji je igran an Bolt areni.

Fudbaleri našeg šampiona pravili su tokom meča, a naročito u prvih 15 minuta, puno grešaka koje su ih na kraju koštale poraza.

Već u drugom minutu domaćin je zaprijetio preko Tanake čiji udarac je odbranio Dragojević. Tri minuta nakon toga loša reakcija odbrane Budućnosti. Žair je sa lijeve strane ubacio loptu Valenčiću koji je šutirao, Dragojević je odbio ali samo do Riskija koji je pogodio za 1-0.

Igrao se sedmi minut, a na semaforu je već bilo 2-0. Igrači Helsinkija su sjajno kombinovali ispred kaznenog prostora Budućnosti, a Velnčić je sjajnim udarcem sa distance pogodio golnašeg šampiona.

U 13.minutu Finci su odigrali sjajan kontranapad i desni bek Saksela je neometan šutirao i pogodio gol za 3-0.

Budućnost se koliko toliko uspjela konsolidovati i u par navrata je pokušala doći do gola Finaca. U 34.minutu u kaznenom prostoru Helsinkija srušen je Grbić, a minut kasnije Raičković je pogodio sa bijele tačke – 3:1.

U nastavku je bukvalno u prvom napadu Helsinki imao šanu da poveća vođstvo. Poslije neshvatljive greške odbrane Braun je sam izbio ispred Dragojevića, ali je pogodio prečku.

U 68.minutu Terzić je pokušao sa 20-ak metara, ali je lopta prošla tik pored stative. Priliku za Helsinki imao je Žair, ali je Dragojević odbranio.

Veliku šansu u 78.minutu je imao Riski, ali je Dragojević sjajno odbranio. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja pa je ostalo 3-1.

Revanš meč je na programu za sedam dana u Podgorici.