LŠ: Ludogorec prejak za “romantičare”

0
Fudbaleri Mladosti poraženi su u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona od Ludogoreca sa 3:0.

Mladost nije imala ni sreće, ali ni sudije nijesu bile naklonjene podgoričkoj ekipi. Ipak, Ludogorec je pokazao da je mnogo kvalitetniji tim od crnogorskog šampiona i zasluženo se plasirao u treće kolo kvalifikacija.

Ludogorec je u osmom minutu imao prvu sto odstotnu šansu. Odlična akcija gostiju, nakon ubacivanja sa desne strane Saša je pokušao sa šest metara, ali je loše zahvatio loptu i poslao je preko gola.

Mladost je pokušala sa distance u 13. minutu, a deset minuta kasnije prva sumnjiva sudijska odluka. Čini se da je sudija poklonio penal Ludogorecu nakon duela Lakića i Marselinja, ali Ljuljanović je sačuvao svoju mrežu, odlično je reagovao nakon šuta Mocija.

Podgorička ekipa će sigurno biti ljuta na Van Bekela zbog odluke u 34. minutu. Mladost je postigla gol nakon kornera, odlično je skočio Kopitović, ali sudija je poništio pogodak zbog ofsajda. Navodno je Raičević smetao golmanu Ludogoreca, ali utisak je da je i ovoga puta sudija pogriješio i oštetio Mladost. Nekoliko minuta je trajao razgovor glavnog i pomoćnog sudije, ali odluka nije promijenjena.

Samo četiri minuta kasnije Ludogorec je poveo. Lukoki je sjajno pogodio sa ivice šesnaesterca malo iskosa sa lijeve strane, Ljuljanović je bio nemoćan.

Taj gol je dotukao Mladost, a Ludogorec je u drugom dijelu riješio sve dileme po pitanju pobjednika. U 48. minutu lopta je srećno došla do Vandersona, koji je lako prošao nekoliko odbrambenih igrača Mladosti, a zatim i preciznim udarcem matirao Ljuljanovića iz šesnaesterca.

U 64. minutu novi precizan udarac Lukokija sa oko 17 metara za konačnih 3:0.

Mladost – Ludogorec 0:3 (0:1) prvi meč 0:2