LŠ: Sjajan rezultat Sutjeske u Bratislavi! (VIDEO)

0

Fudbaleri Sutjeske remizirali su večeras u Bratislavi sa Slovanom 1:1, u okviru 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Slovan je tokom cijelog meča bio nadmoćniji rival, ali je i naš tim pokazao puno, prije svega borbenosti.

Imali su izabranici trenera Ševela nekoliko stopostotnih prilika za postizanje gola, međutim, u nekoliko navrata sjajno je regaovao golman našeg šampiona, Vladan Giljen.

Već u 5.minutu je Šporar imao priliku, ali je na mjestu bio Giljen. U 17. minutu je sjajnu priliku imao Ratao, ali je njegov šut izblokiran. Prvi šut na gol Sutjeska je imala u 21. minutu kada je šut oprobao Kojašević.

U nastavku prvog dijela, domaćin se malo povukao, a naš šampion je pokušavao preko Kojaševića i Ćetkovića…

Početkom drugog dijela meča, Slovan je ponovo krenuo silovito. Prvu ozbiljniju priliku imao je Ljubičić u 52. minutu, ali lopta je otišla preko gola. U 55. minutu zicer za domaće nije iskoristio Šporar!

Samo četiri minuta nakon promašaja Šporara, velika šansa na drugoj strani. Božo Marković je bio u dobroj poziciji, ali je njegov šut izblokirao Grejf.

Igrao se 61.minut kada je Ratao imao veoma dobru šansu, ali ponovo je na visini zadatka bio Giljen. U 70. minutu je Šporar ponovo zaprijetio, ali po ko zna koji put Giljen je sjajno intervenisao.

Nakon silnih napada domaće ekipe, mreža našeg šampiona zatresla se u 82. minutu kada je najbolji strijelac tima iz Bratislave Šporar nakon asistencije Daniela proslijedio loptu iza leđa Giljena.

Tri minuta kasnije, isti igrač je mogao da duplira prednost domaćih, ali je ponovo odličan bio Giljen.

Nagrada za bobrenost i veoma dobru igru tokom većeg dijela meča stigla je u posljednjem minutu meča kada je Kojašević zatresao mrežu golmana Greifa!

Sutjeska ima više nego pozitivan rezultat pred revanš meč koji je na programu za sedam dana u Nikšiću.