LŠ za mlade: Zvezda sa penala do osmine finala!

0

Šerif – Crvena zvezda 0:0 – pen 2:4

Juniori Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Lige šampiona za mlade.

Izabranici Slavoljuba Đorđevića su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali moladavski Šerif u Tiraspolju.

Mladi fudbaleri Zvezde su dominirali u prvih 45 minuta, napadali konstantno, ali nisu uspjeli da nađu put do mreže golmana moldavskog tima. Najviše se isticao Radulović, čiji je udarac u šestom minutu završio pored gola, a asaigrači u nekoliko navrata nisu uspjeli da isprate njegove prodore i centaršuteve.

I u nastavku je viđen sličan scenario. Zvezda je napadala, a najbolju priliku imao je Burmaz u 61. minutu, ali je golman Šerifa padom u noge spriječio vođstvo crveno-bijelih.

Pokušavao je i Blagojević, a golman Katić je dobro intervenisao prilikom praktično jedinog pokušaja domaćih u 65. minutu.

Ipak, utakmica je završena rezultatom 0:0, i učesnika osmine finala Lige šampiona odlučili su jedanaesterci, posle kojih je Zvezda zasluženo došla do trijumfa.

Junak susreta bio je Katić, koji je zaustavio udarce Česnokova i Ignjatova.

Za Zvezdu su sigurni bili Burmaz, Matić, Blagojević i Mitrović.