“Ludilo” u Soligorsku, “rudari” osvojili titulu u sudijskoj nadoknadi

0

Šahtjor iz Soligorska je po drugi put u svojoj istoriji osvojio titulu šampiona Bjelorusije.

Šahtjoru je u zadnjem kolu trebala pobjeda, a da BATE Borisov ne slavi protiv Dinama iz Minska i upravo to se i desilo. Međutim, da stvari budu kmplikovane do zadnjeg sudijskog zvižduka pobrinuli su se igrači Minska.

Naime, oni su vodili sa 1-2 sve do 72.minuta. No krenimo redom. Da za domaće neće biti lako viđelo se već u 18.minutu kada su gosti preko Žerdeva poveli. Poravnao je u 24.minutu Kendiš.

U nastavku su gosti ponovo došli do prednosti, ovoga puta preko Šramčenka u 52.minutu.

Poravnao je Arhipov u 72.minutu.

I onda je sudijskoj nadoknadi Šahtjor dao još dva gola za titulu. Prvo je Begunov u 92.minutu pogodio za 3-2, a titulu je svojim drugim golom ovjerio Ahripov.

BATE u međuvremenu nije uspio da postigne gol protiv Dinama iz Minska (0:0) pa su “rudari” došli do titule.