Lukaku nosi Junajted, Siti furija, het trik Morate

0

Mančester Junajted, Siti i Čelsi stigli su do pobjeda u šestom kolu Premijer lige.

Junajted je najteže stigao do trijumfa. Na gostovanju Sautemptonu presudan je bio Romelu Lukaku. Sjajni Belgijanac bio je precizan u 20. minutu u akciji kojoj je prethodilo klizanje Hoda. To mu je šesti gol u sezoni.

Ostatak meča nije donio previše uzbuđenja. Junajted je imao još dvije dobre prilike preko Rašforda i Erere, dok domaći nijesu stvorili nijednu čistu šansu pred golom “đavola”. Na kraju je i Murinjo isključen, bukvalno u posljednjim trenucima.

Siti je nastavio trku sa gradskim rivalom, a ponovo je deklasiran rival. Kristal Palas je primio pet golova protiv tima koji je golgeterska mašinerija. U posljednja tri gola premijer lige građani su dali 16 golova, a u međuvremenu i četiri u meču Lige šampiona.

Sane je načeo goste u 44. minuut, a u drugom poluvremenu su se upisali Sterling dva puta i po jednom Agero i Delf. Sane je uz gol upisao i dvije asistencije.

Čelsi je brojao do četiri na gostovanju Stouku, uz het trik Morate. Španski fudbaler pogađao je u drugom, 77. i 82. minutu, a dva mu je gola namjestio Aspilikueta. Strijelac je bio i Pedro.

Spektakularan meč odigrali su Lester i Liveprul, a gosti su na kraju osvojili tri boda pobjedom od 3:2.

Sam start meča najavio je vatromet na meču ekipa kojima su napadi bolja strana. Nakon Zicera Vardija i Mareza, te stative Džana i spektakularnog promašaja Salaha Liverpul je poveo. Baš se Salah ispravio za veliki promašaj.

Domaći su nakon toga imali dva dobra pokušaja preko Okazakija, a kazna za promašaje stigla je preko Kutinja. Brazilski majstor je majstorijom iz slobodnjaka donio svojoj ekipi sigurnih 0:2.

Lester se ipak nije predavao, a nagrada je stigla preko Okazakija koji je u trećem minutu sudijske nadoknade prvog dijela, postigao čudan gol nakon velike gužve u petercu ispred Minjolea.

Početak drugog dijela oopet je protekao u znaku Liverpula. Redsi su opet stigli do dva ogla viška. Henderson je bio strijelac. Međutim samo minut nakon njegovog gola Vardi je pogodio za izjednačenje.

Mogao je napadač domaćih da poravna rezultat, ali nije realizovao penal. Liverpul je tako došao do trećeg trijumfa i 11 bodova, a Lester je ostao na dnu sa samo četiri boda iz šest kola.