Lukakuu trebala 21 sekunda, Lacio deklasirao Kremonenze, tri penala u Napulju (VIDEO)

0

Fudbaleri Napolija, Intera i Lacija plasirali su se večeras u četvrtinu finala Kupa Italije.

U uvodnom meču dana, ekipa Napolija nije imala većih problema protiv Peruđe, koja je igrala veoma agresivno, te su u nekoliko navrata bili na ivici da naprave jedanaesterac, što se i dogodilo i to dva puta! Jednom zbog starta, drugi put zbog igranja rukom, a oba puta je u prvom poluvremenu precizan bio kapiten Lorenco Insinje.

Krivac drugog penala za Napoli, Pjetro Jemelo imao je šansu da u sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena, smanji na 2:1, ali je Davide Ospina pročitao njegov udarac. Rezultat iz prvog dijela bio je konačan za ovaj susret.

Ekipa Lacija nastavila je sa sjajnim rezultatima, a Kremonenze nije imao čemu da se nada na ,,Olimpijskom stadionu“ u Rimu, gdje su ,,nebeskoplavi“ golovima Patrika, Parola, Insinjea i Bastosa sa 4:0 ispratili drugoligaša iz prijestonice.

Posljednji meč dana odigran je na ,,Đuzepe Meaci“ gde je Inter u malom derbiju ugostio Kaljari, jedno od najvećih iznenađenja ovosezonskog izdanja Serije A. Ipak, ni ,,d“ od derbija nije viđeno u Milanu, a već u 21. sekundi je Romelu Lukaku iskoristio grešku odbrane gostiju i načeo rivala. Kasnije se on upisao još jednom, nakon sjajnog gola glavom, a strijelci su još bili i Borha Valero i Andrea Ranokija. Obraz gostima sačuvao je Kristijan Oliva sjajnim golom u 73. minutu

Napoli – Peruđa 2:0 (2:0)
Lacio – Kremonenze 4:0 (2:0)
Inter – Kaljari 4:1 (2:0)