Madriđani prvi finalisti Superkupa Španije (VIDEO)

0

Real Madrid – Valensija 3:1 (2:0)
Kros 15′, Isko 39′, Modrić 65′ – Pareho 90+2′(p)

U prvom polufinalu španskog Superkupa, koji se igra po novoj formuli, Real je pobijedio Valensiju sa 3:1. Ove sezone Superkup se igra u Džedi, u Saudijskoj Arabiji, a učestvuju četiri prvoplasirane ekipe iz prošle sezone u La Lagi.

“Kraljevski klub“ je poveo golom Tonija Kros direktno iz kornera u 15. Njemac je dobro uočio a je golaman “slijepih miševa“ Domeneh napustio gol liniju, i fantastično pogodio pravo mjesto. Prednost Madriđana je duplirao Isko udarcem iz šesnaesterca u 39. minutu, da bi sve dileme riješio Luka Modrić u 65. Njemu je loptu dodao Luka Modrić koji je bio starter i igrao do 83. minuta. Valensija je uspjela samo da postigne počasni pogodak,učinio je to Pareho sa bijele tačke u sudijskoj nadoknadi. Prethodno je lopta u ruku pogodila Serhija Ramosa.

U drugom polufinalu, u četvrtak na istom mjestu, sastaju se Barselona i Atletiko iz Madrida.