,,Makazice“ Tomanea presjekle Spartak (VIDEO)

0

Crvena zvezda – Spartak ŽK 3:1 (2:1)
30′ Žander, 40 Tekijaški (ag), 51′ Tomane – 21′ Denković

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Spartak Ždrepčeve krvi na stadionu ,,Rajko Mitić“ rezultatom 3:1 u okviru 20. kola Linglong Super lige Srbije.

Zvezda je uspjela da iskoristi dominaciju koju su imali do 50. minuta igre, te ih promašaji gostiju nisu koštali pozitivnog rezultata na ovom duelu.

Nije bilo većih prilika u prvom poluvremenu, uprkos tome što je težište igre bilo na polovini gostiju.

Sjajnu kontru u 21. minutu započeli su fudbaleri iz Subotice, da bi centaršut Miloševića u finišu akcije golom krunisao Denković i glavom savladao nemoćnog Milana Borjana. Statična je bila odbrana Crvene zvezde, ponajviše Pankov i Žander, koji maltene nisu ni skočili na taj centaršut.

Nastavili su fudbaleri Crvene zvezde da pokušavaju i nakon tog pogotka, pritiskali su rivala, ali bez većih opasnosti po gol Subotičana. Ipak u 30. minutu Žander je sjajno utrčao, dobio loptu u prostor od Marina, a onda i savladao Dubljanića za izjednačenje. Tako se defanzivac u neku ruku iskupio, jer je upravo on trebalo da markira Denkovića prilikom gola gostiju.

I nakon izjednačujućeg gola, Zvezda je primorala Spartak da se konstantno brani. Marin je majstorski proigrao Žandera, ovaj centrirao sa lijeve strane, loptu je promašio Tomane i zbunio Tekijaškog, kojeg ona pogađa i završava u mreži za preokret crveno-bijelih već u prvom poluvremenu.

Nije Spartak nakon tog vodećeg pogotka uspio da istisne Zvezdu sa svoje polovine i to ih je koštalo u ovom periodu igre.

Slika se nije mijenjala ni na startu drugog poluvremena, a svoj umjetnički potpis na nju stavio je Tomane. Centrirao je Marko Marin, a Tomane ,,makazicama“ zahvatio loptu i postigao pogodak za sigurnih 3:1. Definitivno će ovaj pogodak ući u uži izbor za jedan od najljepših u aktuelnoj sezoni šampionata.

Jedna od rijetkih opasnih situacija pred golom Borjana, do tada, dogodila se u 59. minutu, kada je Stefan Denković još jednom bio u prilici da savlada golmana Crvene zvezde, ali je njegov pokušaj otišao preko gola.

Marko Marin je bio izuzetno raspoložen, upošljavao je saigrače kao na tacni, a jednu od njegovih kreaciji propustio je i El Fardu Ben kada je u 63. minutu iz povoljne pozicije propustio da postigne svoj 10. gol u sezoni. U tome ga je omela prečka.

Mnogo je sadržajnije bilo drugo poluvrijeme, Spartak se otvorio, ozbiljnije prijetio, a nakon ,,štikle’’ Miloševića, Tufegdžić je imao stopostotnu šansu, ali je šutirao pored stative Milana Borjana. Nešto kasnije je i Didaković pokušao glavom i i tu je malo nedostajalo da ekipa Vladimira Gaćinovića dođe do pogotka. Imaće za čime da žale, definitivno.

Nastavio je Spartak da niže izvanredne prilike, a novu je ponovo propustio Tufegdžić, kada je odlično reagovao Borjan.

Ekipa Vladana Milojevića je do kraja meča uspjela da uspostavi kontrolu i sačuva rezultat iz 51. minuta, te upiše i 17. trijumf u ovoj sezoni.

Crvena zvezda ima 52 boda na svom kontu, na prvoj poziciji, dok je Spartak osmi sa 28 poena.