MANČESTER SITI ŠAMPION EVROPE!

0

Mančester siti je došao do titule u Ligi šampiona pošto je finalu savladao Inter 1:0 posle mnogo drame.

U prvom poluvremenu Inter je uspio da uspori igru Mančester sitija i nije im dao da prepoznatljivo grade igru kratkim dodavanjima.

Englezi su imali dvije lijepe prilike. Prvu je imao Bernardo Silva u 6. minutu, dok je u 30. minutu Haland imao dobru situaciju, ali je odbranio Onana.

U drugom poluvremenu viđena je slična slika, a prvu prilika je viđena posle desetak minuta igre i imao je Inter. Veliku grešku je napravio Stouns, Lautaro Martinez je izašao ispred Edersona i šutirao je iz vrlo teške situacije umjesto da traži dodavanjem Lukakua u sredini koji je bio u vrlo dobroj situaciji.

U nastavku Siti je uspio da dođe do gola. Posle jednog prodora po desnoj strani lopta je ušla u sredinu i došla na odbitak Rodriju, koji je na sjajan način pronašao rupu u bloku i doveo Engleze u vođstvo.

Samo dva minuta kasnije Inter je imao sjajnu priliku pošto je Di Marko pogodio prečku, a posle iz odbitka isti igrač je pogodio Lukakua koji je stajao na gol liniji.

Nastavio je Inter sa napadima, pa je i Lukaku imao dobru priliku nekoliko minuta kasnije.

Otvorila se igra, Foden u 77. minutu propušta priliku da riješi meč pošto je jako loše šutirao kada je izašao 1 na 1 sa Onanom.

Nije bilo prilika desetak minuta, a onda u 88. minutu nevjerovatna prilika za Inter i nevjerovatan promašaj Lukakua sa 5 metara kada su svi vidjeli loptu u mreži.

Imao je Inter i veliku šansu u 95. minutu, ali je Ederson opet odbranio.

Na kraju Siti je uspio da se odbrani i da osvoji prvu titulu u Ligi šampiona u istoriji.