Marsej pobijedio vicešampiona, Depaj donio trijumf “lavovima“ u Tuluzu

0

Iznenađenje kola u francuskoj Ligi 1 dogodilo se u petak kada je PSŽ izgubio od Dižona, pa su večerašnji rezultati, manje-više, očekivani.

U prvom meču dana Olimpik je na Velodromu pobijedio vicešampiona Francuske, ekipu Lila, rezultatom 2:1. Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, preko Sansona i autogolom Gabrijela domaći su stekli dva gola prednosti, a pogodak Soumaroa bio je dovoljan samo da se poraz Lila ublaži.

Najuzbudljivije je bilo u Tuluzu gdje je Lion slavio 3:2 i vezao drugu uzastopnu pobjedu. Domaćin je dva puta vodio, strijelci su bili Sanogo i Lopez, koji je pogodio sopstevnu mrežu. Ali su Depaj i Dembele sustizali prednost Tuluza. I kada se očekivao remi, Memfis Depaj je pogodio iskosa sa lijeve strane u 95. minutu i svom timu donio važan trijumf.

Utakmica između Nima i rena je odložena zbog velikih padavina.

Marsej – Lil 2:1(0:0)
Amijen – Brest 1:0(1:0)
Mec – Monpelje 2:2(1:0)
Anže – Strazbur 1:0(1:0)
Tuluz – Lion 2:3(1:1)