Barselona – PSV 4:0(1:0)
Mesi 32’, 77’, 88’ Dembele 75’

Inter – Totenhem 2:1(0:0)
Ikardi 86’, Vesino 90+2’ – Eriksen 53’

Ovogodišnje izdanje Lige šampiona otvorile su utakmice u Grupi B, koje su igrane u Barseloni i Milanu.

Barselona je ugostila šampiona Holandije PSV, a gledaoci su čekali više od pola sata da bi vi]eli prvi gol na meču, ujedno i u takmičenju ove godine. Prvi se u strijelce upisao, a ko bi drugi, Lionel Mesi koji je fantastično izveo slobodan udarac sa 25 metara i poslao loptu u lijevi gornji ugao. Imali su i Holanđani svoje šanse, na startu meča Stiven Bergvajn, a u drugom poluvremenu Meksikanac Lozano, ali ter Štegen nije vadio loptu iz mreže. Na drugoj strani je Kutinjo imao dvije odlične šanse, a Luis Suarez je pogodio stativu. Sve je bilo odlučeno u 75. minutu, tada je Dembele teledirigovano šutirao sa distance i zatresao mrežu gostiju. Samo dva minuta kasnije Rakitić je prograo Mesija, a Argentinac rutinski postigao svoj drugi gol. Omaleni ”gaučos” se tu nije zaustavio, još jednom je u 88. minutu uspio da savlada golmana PSV-a za konačnih 4:0. U finišu je Barsa igrala s igračem manje, pošto je drugi žuti karton zaradio štoper Umtiti.

U jednom od derbija prvog kola vi]eli smo nevjerovatan preokret na Meaci. Totenhem je vodio, imao mnogo više prilika da dokusuri rivala, ali se Inter izdigao u finišu, i prvo fenomenalnim golom Maura Ikardija, volejem sa 20 metara izjednačio u 86. minutu, da bi u drugom minutu sudijske nadoknade Matijas Vesino, posle kornera i dodavanja Stefana de Fraja, glavom matirao Vorma. Prethodno je londonski tim poveo golom Eriksena, koji je uz dosta sreće, iz dva puta ubacio loptu iza leđa Handanovića koji je bio prekratak. Nakon toga su gosti propustili nekoliko prilika da dupliraju prednost, pa su na kraju kažnjeni na već opisani način.