Mesi, Mesi, Mesi: ,,One man show” u Sevilji

0

Sevilja – Barselona 2:4 (2:1)
22’ Navas, 42’ Merkado; 26’. 67’, 85’ Mesi, 93’ Suarez

Fudbaleri Barselone savladali su Sevilju na gostovanju na ,,Ramon Sančez Pishuanu” sa 4:2 u okviru 25. kola La lige.

U derbi utakmici ovonedjeljnog programa španskog prvenstva, viđena je ogromna borba i meč je definitivno opravdao epitet ,,centralnog” ovog vikenda.

Nakon sjajnog prvog poluvremena koje je pripalo Sevilji, Barselona je u drugom dijelu, na krilima neopisivog Lea Mesija, došla do velikog trijumfa u Andaluziji.

Proključao je ,,Pishuan” kada je Hesus Navas iskoristio prostor koji su mu ostavili defanzivci Barselone na desnoj strani i tako savladao Ter Štegena za vođstvo domaćih. Nije se dugo čekalo na odgovor Katalonaca pošto je Leo Mesi sjajnim volej udarcem iskoristio centaršut Ivana Rakitića za izjednačenje. Ipak, kraj prvog poluvremena obelježio je novi gol Sevilje, ovog puta, u režiji Gabrijela Merkada sa 2:1.

Nastavak susreta donio je mnogo uzbuđenja i prilika, ali ispostavilo se da je ovaj meč ipak ,,One man show” u režiji Lionela Mesija. Prvo je izjednačio u 67. novim divnim golom, a potom, poslije nekoliko propuštenih šansi gostiju, postigao i het-trik, hladnokrvno prebacivši loptu preko nemoćnog Tomaša Vaclika za 3:2. U 93. minutu Mesi je stigao i da asistira Luisu Suarezu za konačnih 4:2.

Barselona je ovom pobjedom sebe približila tituli sa 57 bodova, a Sevilju je udaljila od Lige šampiona pošto Andalužani sada zaostaju dva boda za četvrtoplasiranim Hetafeom.