Mesi spasao Barsu sa penala, Atletiko i Sevilja podelili plen (VIDEO)

0

Barselona je u meču sa Real Sosijedadom prikazala blijedu partiju, ali je uspjela posle sumnjivog penala da dođe do minimalne pobjede od 1:0. Strijelac gola je bio ko drugi do Lajonel Mesi.

Ekipa iz baskije se odlično branila gotovo čitav meč, Barselona nije uspjela da napravi praktično ozbiljniju šansu do 80.minuta kada je posle pregledavanja VAR-a sudija odlučio da pokaže na bijelu tačku. Do kraja meča Barselona je rutinski održala stečeno vođstvo.

U Madridu, Atletiko i Sevilja, glavni rivali za mjesto u Ligi šampiona, su odigrali 2:2 a sva uzbuđenja su viđena u prvom poluvremenu.

Povela je Sevilja pogotkom Luka de Jonga, ali ubrzo je Atletiko golom Morate sa penala i Žoao Feliksa preokrenuo na 2:1. Kada se mislilo da će Atletiko otići sa vođstvom na poluvrijeme, sudija je pokazao na bijelu tačku za Sevilju i Okampos poravnava rezultat.

Drugo poluvreme bilo je tvrdo i bez velikih uzbuđenja.

U prvom meču dana Majorka je savladala Eibar u gostima sa 2:1.