Milan za tri dana u Torinu dao deset golova, Ronaldovo istorijsko dostignuće

0

Završeno je vanredno 36. kolo italijnaske Serije A. Do kraja prvenstva ostala su samo dva kola u kojima treba da se reši pitanje timova koji će u Evropu, kao i to ko će uz Parmu i Krotone u Seriju B.

U večerašnjim utakmicama bilo je dosta golova, za razliku od prvog meča dana u kome su Kaljari i Fiorentina igrali bez pogodaka na Sardiniji. Veče je obeležio Milan koji je na gostovanju kod Torina slavio sa 7:0! Podsetimo da su roso-neri u nedelju takođe igrali u Torinu, ali protiv Juventusa i taj meč dobili sa 3:0. Ispada da su Milanezi za tri dana postigli deset golova protiv torinskih timova. Goleadu u Torinu okončao je Ante Rebić koji je postigao het-trik za samo 12 minuta.

Juventus se povratio nakon katastrofalnog izdanja u duelu sa Milanom i pobedom u Ređo Emiliji sačuvao nadu da može u Ligu šampiona. Sasuolo je mogao da povede, ali je Bufon odbranio penal Berardiju u 16. minutu. Do poluvremena su Rabio i Kristijano Ronaldo doneli dva gola prednosti gostima. Ovo je bio 100. gol Portugalca u dresu „stare dame“, pa je on postao prvi fudbaler koji je u tri različita prvenstva postigao po 100 golova. Prvo je to uradio u dresu Mančester junajteda u Engleskoj, onda sa Realom u Španiji i sada u Italiji sa Juventusom. Domaćin je smanjio preko Raspadorija, ali je Dibala potvrdio trijumf Juventusa.

Inter je slavio protiv Rome 3:1, i zadržao distancu u odnosu na rivale. Brzo su domaći stigli do 2:0, golovima Brozovića i Vesina, ali je posle pola sata igre Mkitarjan, na asistenciju Džeka, smanjio na 2:1. Konačan rezultat postavio je Lukaku u 90. minutu. Mnogo pažnje izazvali su dresovi Intera, a objašnjenje je da su njima ukazali čast svom dugogodišnjem sponzoru „Pireliju“, sa kojim završavaju saradnju nakon 27 godina.

Lacio je prolio mnogo znoja da bi stigao do pobede nad otpisanom Parmom. Sve do petog minuta sudijske nadoknade „krstaši“ su odolevali, a onda je Imobile postigao zlata vredan gol za Rimljane. Važan trijumf ostvarila je i Atalanta protiv Beneventa, i „boginji“ se smeši novo učešće u Ligi šampiona, dok će „veštice“ teško opstati u eliti, pogotovo nakon remija Specije u Đenovi protiv Sampdorije. Drugi tim iz Đenove bio je mnogo uspešniji, „grifoni“ su poedili Bolonju u gostima sa 2:0.

Atalanta – Benevento 2:0(1:0)