Milinković: Liga je takva da nema nepobjedivih, biće interesantno do kraja

0

Budućnost je u 17. kolu domaćeg šampionata pobijedila Jezero na Gradskom stadionu u Podgorici (2:1), vezala je sedmi trijumf u prvenstvu, uvećala prednost na “plus 12“ (uz utakmicu manje) u odnosu na prvog pratioca.

Sve su to razlozi za zadovoljstvo…

Pobjede su jako bitne, ali ne brojimo i ne interesuje nas statistika. Cilj je da budemo prvi i da pravimo prednost, jer će možda naići trenuci zamora, krize, trenuci kada neće biti rezultata… I onda će zaliha koju imamo biti – dobrodošla“, rekao je Mladen Milinković, koji se nada da kriza neće pogoditi “plavi“ tabor.

Trudićemo se da ne dođe do toga, a i ako dođe da traje kratko kao što je bilo na početku sezone. Neke ekipe upadnu u seriju loših rezultata na tri – četiri utakmice, to ne želimo, jer može da bude problem. Za nas je najvažnije da nastavimo sa serijom rezultata kako bi održali kontinuitet dobrih rezultata“.

“Plavi“ su protiv tima iz Plava izgledali odlično tokom uvodnih 20 minuta kada su i postigli oba gola, ali su kasnije “zakočili“.

Sve je bilo dobro sem greške Ćukovića kada je protivnik imao šansu, ali to je više plod naše greške, nego njihove kombinacije. Raičković je postigao prelijep gol, drugi pogodak je stigao na vrijeme, možda je nedostajalo koncetracije tokom narednih 10 – 15 minuta kako bismo postigli treći pogodak i prelomili meč“.

Plan u drugom dijelu je bio da ekipa bude mirna, da mlađi igrači dobiju šansu, ali lakša povreda Luke Mirkovića je malo poremetila aktuelnog i jesenjeg šampiona.

Osjetio je zatezanje u loži, napustio je igru na poluvremenu, a upravo je u prvom dijelu ispravljao neke naše greške na centru. Poremetio nas je malo njegov izlazak, malo gol za 2:1, pa smo poslije toga imali periode dobre igre samo na momente. Igrači su malo umorni, pogotovo Grbić i Terzić koji su izašli iz povreda i koji nisu spremni za svih 90 minuta, a to je dobro Jezero uspjelo da iskoristi i da nam stvori dosta problema“.

Ipak, na kraju kada se sve pogleda – tri boda su najvažnija…

Iskreno, volio bih i preostala tri meča da dobijemo na isti način, nego da igramo perfektno, a da dođe do nekog kiksa“, govori Milinković uoči utakmica sa Zetom, Dečićem i odloženom utakmicom 5. kola protiv Petrovca, koja će se igrati vjerovatno na kraju jeseni.

Poslije toga slijedi pauza koja će da nam znači na planu odmora, a onda na pripremama da radimo na onome što želimo. Naša ekipa praktično od početka sezone nije imala odmora, a tokom reprezentativne pauze nismo bili svi na treningu kako bismo radili na nekim detaljima da budemo još bolji“.

O fantastičnom golu Miloš Raičkovića će se još pričati…

Nastavio je seriju dobrih igara i prelijepih golova. Šteta što nije bilo navijača, mogu samo da zamislim osjećaj publike nakon njegovih velemajstorskih golova“.

Rezultat protiv Jezera je bio aktivan, ali je Milinković na teren poslao Lazara Mijovića i Viktora Đukanovića, pa su tako četiri mlada igrača završila nedjeljni meč.

Nama je rezultat prioritet, a mladima je lakše da igraju kada je rezultat dobar. Mijović i Đukanović su dobili šansu kada se utakmica lomila, Viktor je imao neke izvanredne poteze, a Mijović nije imao sreće da postigne gol. Iz utakmice u utakmicu djeluju sve bolje, minutaža im znači, stiču samopouzdanje…“.

Budućnost je lider sa 40 bodova, Dečić je drugi sa 28, Podgorica, Zeta i Sutjeska su skupili po 24, Jezero je na 22…

Liga je mala, non – stop analiziramo devet ekipa, svi se dobro poznajemo. Neke ekipe nisu na nivou, Jezero i Dečić su definitivno osvježenje, Zeta igra odlično, više se očekivalo od Podgorice i Sutjeske, dok je Iskra na neki način razočarenje, a Rudar je uz sve svoje probleme iznenadio u posljednjem kolu. Liga je takva da nema nepobjedivih, biće interesantno do kraja – i za vrh i za opstanak“.

“Plavi“ naredni meč igraju u srijedu protiv Zete u Golubovcima u okviru 18. kola – utakmica je na programu u 14.00 časova, a prenos će biti na TV Arena sport i na RTCG.

Da se ne uvrijede ekipe sa kojima smo igrali, ali izašli smo iz serije lakših utakmica što se tiče tabele. Sada ide Zeta, pa Dečić, to su dvije ekipe koje igraju dobar fudbal. Protiv Zete nas čeka teška i neizvjesna utakmica, utakmice sa tom ekipom su bili pravi derbiji u prethodnom periodu, postoji rivalitet… Zeta je ozbiljna, igra kući, čvrsta je, zato moramo da budemo mnogo bolji nego protiv Jezera“, poručio je Mladen Milinković.