Miris titule opija Enfild, Liverpul pobijedio u derbiju sezone (VIDEO)

0

Utakmicom dvije najbolje engleske ekipe spuštena je zavjesa na 12. kolo Premijer lige.

Liverpul je u derbiju sezone pobijedio aktuelnog šampiona Mančester Siti i pobjegao mu na devet bodova razlike. “Građani“ su sada tek četvrti, dok drugu i treću poziciju, sa bodom više, dijele Lester i Čelsi.

Vjerovatno ključni detalj na meču dogodio se već u 6. minutu. Gosti su tražili jedanaesterac, pošto je lopta pogodila u ruku Aleksandera-Arnolda, ali se arbitar nije oglasio. Dok su gosti očekivali prvi prekid i provjeru situacije pomoću VAR tehnologije, “redsi“ su poveli. Lopta je odložena za Fabinja, a ovaj gromovitim udarcem sa 25 metara pogađa desni ugao gola Klaudija Brava. Iz VAR sobe nije stigla informacija da je Siti oštećen, pa su domaći poveli.

Mada je Siti više napadao i konstantno imao loptu u posjedu, Liverpul je uskoro vodio sa 2:0. Robertson je centrirao sa lijeve strane, a Salah u trku glavom, mada se lopta odbila o travu, pogodio pravo mjesto u 13. minutu. Do poluvremena su gosti propustili nekoliko prilika, a Anhelinjo je pogodio i stativu.

Agresivo su krenuli puleni Pepa Gvardiole i u nastavku, više su vremena provodili na polovini domaćih, ali je ponovo konkretniji bio Liverpul. Sadio Mane je na drugoj stativi sačekao centaršut Hendersona i iskoristio je neodlučnost Brava da postigne treći gol za svoj tim. Bernardo Silva je uspio da smanji u 78. minutu, i unese malo neizvjesnosti u finiš meča, ali je ostalo premalo vremena da “redsi“ ispuste kapitalnu prednost.