Mladi kadeti pokazali da su budućnost CG fudbala

0

I drugi prijateljski duel mlađih kadetskih reprezentacija Crne Gore i Turske završen je neriješeno – 1:1.

Bio je to sličan meč kao i prvi, odigran prije dva dana. Turska je povela sredinom drugog poluvremena, a ,,sokoli“ izjednačili i tako konkretizovali veliki broj šansi koji su stvorili prije toga.

– Odigrali smo u dva dana drugi odličan meč protiv izuzetnog jakog protivnika po veoma teškom terenu, u kojem su igrači pokazali izuzetan voljni momenat. Igrali su zrelo, stvarali šanse i mogu reći da ostaje žal što nismo slavili u današnjoj utakmici. Ovako dobrom igrom smo zaokružili izuzetno uspješnu godinu i nadam se da će ova generacija nastaviti sljedeće godine u ovom ritmu i u punom sjaju zablistati u kvalifikacijama koje ih očekuju, rekao je selektor Goran Perišić.

Po prilično teškom terenu natopljenom vodom, Crna Gora i Turska odigrale su još jedan zanimljiv meč. Prvu veliku šansu na utakmici imala je naša selekcija. U 20. minutu Marko Perović je odlično šutirao sa dvadesetak metara, golman Muhamet Demir je uspio da odbrani taj pokušaj, ali je bio siguran odmah nakon toga, pri udarcu Vasilija Adžića poslije odbijene lopte.

Opasna situacija pred golom gostiju viđena je i u 37. minutu, kada je Bojan Damjanović malo kasnio na centaršut Adžića.

Turska je uzvratila dva minuta kasnije i to preko Lazara Šekularca, koji je pri intervenciji pogodio stativu svog gola.

Drugo poluvrijeme otvoreno je još jednom šansom za ,,sokole“. Andrej Camaj je izveo korner, poslije kojeg je Marko Šćepanović pogodio prečku.

Kao i u prvoj utakmici, gosti su sve te promašaje kaznili i to u 61. minutu. Jusuf Džan Kalajir je primio loptu i preciznim udarcem sa petnaestak metara iskosa savladao Stefana Nenezića.

Crna Gora je ipak uspjela da uzvrati. Prvo je u 77. minutu golman gostiju jedva uspio da odbrani slobodni udarac Stefana Đukanovića, da bi minut kasnije stiglo izjednačenje. Andrija Bulatović je izveo korner, loptu je glavom zahvatio Danilo Pejović i proslijedio je Andriji Skrobanoviću, koji je bio precizan sa par metara za konačnih 1:1.

Crna Gora – Turska 1:1