Mlađi kadeti poraženi od Slovenije

0

Poraz U-16 selekcije u prijateljskoj utakmici.

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Slovenije rezultatom 3:1, u prvom od dva prijateljske duela ovih ekipa.

Uprkos tome što je tim Obrena Sarića bio nešto ofanzivniji na startu meča, Slovenci su bili ti koji su se bolje snašli po izuzetno jakoj kiši koja je padala sve vrijeme.

Gosti su poveli u 15. minutu, kada je Benjamin Šeško iskoristio odlično dodavanje Nika Perca. Taj gol kao da je poremetio ,,sokole“, koji su dva minuta kasnije još jednom vadili loptu iz svoje mreže. Ovog puta, Perc je bio strijelac, rutinski je pogodio nakon greške odbrane Crne Gore.

U finišu prvog poluvremena ,,sokoli“ su više napadali i takav pristup isplatio im se u 37. minutu, kada je Ognjen Bakić lijepim lob udarcem savladao golmana gostiju Martina Turka.

Ipak, desetak minuta po povratku sa odmora, Slovenija je došla do trećeg gola i tu prednost više nije ispuštala. Strijelac za konačnih 1:3 bio je rezervista Luka Baruca.

Nakon toga, dobru šansu za Crnu Goru imao je Dušan Šuškavčević, međutim, nije bio precizan u 61. minutu.

CRNA GORA – SLOVENIJA 1:3

Pomoćni teren FK Budućnost, Podgorica.

Sudija: Branko Odalović (Nikšić).

0:1 – Benjamin Šeško 15’, 0:2 – Nik Perc 17’, 1:2 – Ognjen Bakić 37’, 1:3 – Luka Baruca 50’

Crna Gora: Nikola Ivezić, Ognjen Đinović (od 78. Milan Radović), Jovan Dašić, Nemanja Božović, Dušan Šuškavčević (od 63. Sava Milić), Ognjen Bakić, Andrej Bajović, Lazar Mijović (od 72. Matija Lambulić), Viktor Roganović, Ljubomir Pejović, Todor Šekularac (od 58. Marko Vujačić).
Selektor: Obren Sarić.

Slovenija: Martin Turk, Žiga Slaviček, Mark Gomizelj, Žan Jevšenak, Nik Perc (od 79. Jernej Simčič), Benjamin Šeško, Arijan Djelovci (od 41. Tjaš Begič), Marcel Ratnik (od 77. Žiga Žiberna), Domen Zajšek, Žiga Podgornik, Nejc Medved (od 41. Luka Baruca).
Selektor: Tomaž Petrovič.