Monako ponižen u Parizu, sedma titula šampiona za Pari Sen Žermen

0

Fudbaleri Pari Sen Žermena novi su šampioni Francuske pošto su u 33. kolu Lige 1 ponizili Monako rezultatom 7:1.

Do kraja sezone ostalo je još pet kola, a “sveci” nakon današnjeg trijumfa imaju nedostižnih 17 bodova prednosti u odnosu na Monako, dovoljno za sedmu titulu prvaka svoje zemlje u istoriji kluba. Ovo je ujedno bila šesta uzastopna pobjeda Parižana protiv Monaka uz gol razliku 23:4.

Seriju golova otvorio je Lo Selso u 15. minutu, samo dva minuta kasnije Kavani je povisio na 2:0, da bi Di Marija već u 20. minutu najavio potpuni potop šampiona iz prošle sezone. Lo Selso je svojim drugim golom u 27. minutu povećao na 4:0, da bi Roni Lopes u 38. minutu potvrdio da u u redovima gostiju ipak postoje znaci života.

U nastavku novi šampion je postigao još tri gola, najprije je Di Marija postigao svoj drugi gol na meču, potom se i Falkao upisao u strijelce, ali je poslao loptu u svoju mrežu, da bi Draksler zaokružio potop gostujuće ekipe.

Pari Sen Žermen – Monako 7:1 (4:1)
Lo Selso 15’, 27’, Kavani 17’, Di Marija 20’, 58’, Falkao 76’ag, Draksler 86’ – Roni Lopes 38’

Troa – Marsej 2:3 (1:1)