NA DANAŠNJI DAN: Ronaldinjo svojom magijom upoznao svet sa Leo Mesijem!

0

Današnji dan, 1.maj, pored toga što je „Praznik rada“ od 2005. godine se obilježava i kao dan kada je, vjerovatno, najbolji fudbaler svih vremena Leo Mesi, postigao prvi gol za seniorski tim Barselone.

Bilo je to 34.kolo Primere u kojoj je Barselona stigla i do titule prvaka. Na utakmici protiv Albasetea, pri vođstvu od 1:0 za Barselonu, trener Frank Rajkard je napravio izmjenu u 87.minutu, kada je uveo mladog Mesija sa brojem 30 na dresu umjesto Samjuela Etoa.

Već u 89.minutu Mesi je postigao pogodak na dodavanje Ronaldinja, koji je poništen zbog ofsajda, za koji se ispostavilo da je bio neopravdano dosuđen. Međutim, dva minuta kasnije, u 91.minutu, tada najbolji fudbaler na svijetu, magični Ronaldinjo, daje novi pas Mesiju kako samo on umije, a sedmnestogodišnji Argentinac reakcijom i lob udarcem pokazao kakav je talenat u pitanju.

Mesi je tada postao najmlađi strijelac u istoriji kluba sa Kamp Nou-a, a potom i postao simbol čitavog kluba.

Mesi je do danas postigao nevjerovatnih 627 golova, a kako je igrao ove sezone postići će ih još mnogo.