Na „Old Trafordu“ slavio Junajted, ali onaj iz Šefilda, bez pobjednika u Brajtonu i na „Gudisonu“

0

Sezona puna šokantnih rezultata na Ostrvu nastavljena je pobedom poslednjeplasiranog Šefild Junajteda na „Old Trafordu“. Jeste Barnli prošle sedmice pobedio Liverpul na „Enfildu“, ali je trijumf „oštrica“ nad dojučerašnjim liderom, još veća senzacija.

Samo jednu pobedu imali su Jorkširci u dosadašnjem toku prvenstva, svi su ih već videli kao tim koji će se vratiti u Čempionšip posle dve sezone u eliti, ali ekipa Krisa Vajldera ima karakter. Hrabro su se suprotstavli do ovog kola lideru Premijer lige i nose sva tri boda u svoj Šefild.

Golom Brajana u 23. minutu poveli su gosti i to je bio aktuelan rezultat sve do 64. minuta kada je posle kornera Hari Megvajer glavom poravnao. Bilo je dovoljno vremena za prekret, ali je deset minuta po izjednačenju Šefild ponovo poveo. Svoj prvi gol u Premijer ligi postigao je Oliver Burk, Škot koji je igrao za španski Alaves. Svi pokušaji „crvenih đavola“ da dođu makar do boda nisu urodili plodom, pa je Mančester Junajted upisao već četvrti poraz na svom terenu i prepustio prvo mesto gradskom rivalu Sitiju. Šefild Junajted sada ima 8 bodova, ali je i dalje ubedljivo poslednji. Za domaći tim ceo meč odigrao je Nemanja Matić.

Lester je mogao da preuzme drugo mesto na tabeli, da je slavio u Liverpulu. Ipak, na „Gudisonu“ su Everton i „lisice“ igrali 1:1 i podelili po bod. „Karamele“ su povele lepim golom Hamesa Rodrigeza posle pola sata igre, da bi Tilemans pogodio za poravnanje u 67. minutu. U poslednjih 15 minuta obe kipe imale su po jednu šansu, prvo je Ajozi Perez mogao da donese prednost Lesteru, da bi Kalvert-Luin imao priliku za Everton u 89. minutu. Lester je treći sa 39 bodova, a Everton 7. sa 33, ali i dve utakmice manje.

U najpoznatijem engleskom letovalištu igrao se derbi donjeg dela tabele, a Brajton i Fulam u podelili bodove. Golova nije bilo, kao ni u prvom odmeravanju snaga ove dve ekipe pre nešto više od mesec dana. Za Fulam, kome je ovo deveta uzastopna utakmica bez pobede, od 79. minuta igrao je naš Aleksandar Mitrović. Fulam je 18. sa 13 bodova, a Brajton zauzima mesto iznad sa 19 bodova, ali i utakmicom manje od Fulama.

Brajton – Fulam 0:0

Mančester Junajted – Šefild Junajted 1:2(0:1)