Ne može odbrana da primi, koliko Auba i Laka mogu da daju! Arsenal putuje u Baku

0

Valensija – Arsenal (1:1) 2:3
11′, 58′ Gameiro – 17′, 69′, 90′ Obamejang, 50′ Lakazet

Fudbaleri Arsenala plasirali su se večeras u finale Lige Evrope pošto su ukupnim skorom od 6:3 savladali Valensiju.

Nakon pobjede na ,,Emirejtsu“ od 3:1, ekipa Unaja Emerija slavila je i u Španiji, ovog puta sa 3:2 i poslije 13 godina će zaigrati u finalu nekog evropskog takmičenja.

Uzavrela ,,Mestalja‘‘ ugostila je Arsenal u nadi da Valensija može do preokreta protiv Čelsijevog gradskog rivala. Krenulo je spektakularno. Nošeni sjajnom atmosferom, fudbaleri domaćeg tima u talasima napadali gol Petera Čeha, pokušavali, a onda je uslijedila odlična akcija, posle koje je Rodrigo Moreno proigrao Kevina Gameira, a ovaj bio na pravom mjestu u pravom trenutku za delirijum na tribinama ,,Mestalje‘‘.

Priželjkivali su čudo u redovima ,,slijepih miševa‘‘, ali hladan tuš poslije još nekoliko propuštenih šansi uslijedio je u 17. minutu kada je prvo loše reagovao štoper domaćih Gabrijel Paulista, što je iskoristio Aleks Lakazet proigravši Obamejanga, a ovaj postigao efektan gol za izjednačenje. Lakazet je imao priliku i da ugasi svijetlo u Španiji, ali je u finišu prvog dijela pogodio stativu poslije odličnog udarca. Praktično sve je bilo riješeno na startu drugog poluvremena kada je Lakazet postigao sjajan gol, ali je svemu prethodila početnička greška kapitena Valensije Danija Pareha na sredini terena.

Novu nadu domaćima da mogu do čuda donio je ponovo Kevin Gameiro, koji nije bio u ofsajdu posle loše postavke Naća Monreala i ponovo poravnao rezultat. Morala je da napada Valensija, što su i činili, ali uzalud. Prodor i centaršut Mejtlanda Najlsa iskoristio je Pjer-Emerik Obamejang pravovremenom reakcijom i i definitivno srušio svaku nadu ,,slijepih miševa‘‘, te bukirao kartu Arsenalu za Baku. Tačku na ,,I“ stavio je fenomenalni Obamejang koji je u 90. minutu svojim trećim golom ,,probušio“ mrežu Neta za konačnih 2:4.

Drugi finalista Lige Evrope biće odlučen posle produžetaka na ,,Stamford Bridžu“.