Nedović: Odradili smo posao na pravi način

0

I prolaz u četvrtfinale, ali i pošteda za pojedine prvotimce – Budućnost je, kao gost u Danilovgradu, savladala “domaće“ Jezero sa 3:1 u 1/8 finala Kupa Crne Gore.

Tako su „plavi“ još jednom sigurnom partijom obezbijedili plasman među osam najboljih, upisali su petu pobjedu zaredom – i to peti trijumf sa tri i više postignuta gola

„Najbitnija stvar je što smo obezbijedili prolaz. Pored toga, nastavili smo sa nizom pobjeda, kao i postizanja golova, zbog čega se generalno igra fudbal“, rekao je nakon utakmice šef stručnog štaba, Aleksandar Nedović.

Aktuelni osvajač masovnijeg takmičenja je već u 2. minutu stigao do vođstva – prekid Nemanje Sekulića u gol je pretvorio Vladan Adžić. Samo osam minuta kasnije Viktor Đukanović je pogodio stativu, Raspopović je takođe pokušao da dođe do gola, ali u 26. minutu je bilo 2:0.

Lazar Mijović je upisao asistenciju, a Đukanović je iz prve pronašao lijep pogodak! Plavi momci su pokušali da postignu još jedan gol do kraja prvog dijela, ali nije im se dalo.

Nastavak je donio pokušaje Vasilija Terzića, Đukanovića, Adžića, Raičkovića i Perišića, da bi treći pogodak postigao Miomir Đuričković u 73. minutu – Terzić je asistirao iz faula, a Đuričković bio najvisočiji u skoku.

A na kraju, konačan rezultat je postavio Mamadu Mendi u 87. minutu, koji je iskoristio kiks našeg defanzivnog bloka.

„Završili smo posao na pravi način, jer smo iz pobjede i prolaza u četvrtfinale izašli zdravi, a uspjeli smo i da odmorimo nekoliko igrača što je izuzetno bitno u odnosu na širinu sastava koji imamo“, poručio je Nedović.

Utakmicu na stadionu “Braća Velašević“ počeli su Pavličić, Raspopović, Babić, Adžić, Sekulić, Mirković, Đuričković, Raičković, Mijović, Đukanović i Kordić, a priliku u nastavku su dobili Terzić, Perišić, Dašić, Mrvaljević i Vlahović.

Budućnost naredni meč igra u nedjelju 31. oktobra u 16.00 časova, a protivnik je Podgorica na DG areni.