Nedović: Vidjećemo koji su nam igrači potrebni kako bismo…

0

Plavi su porazom u Pljevljima završili jesenju polusezonu. Budućnost je u 19. kolu domaćeg šampionata poražena od Rudara pod Golubinjom 3:1.

Plavi tim je još jednom igrao u oslabljenom i podmlađenom sastavu. Stručni štab nije mogao da računa na Miloša Dragojevića, Bogdana Milića, Anta Babića, Vladana Adžića, Igora Ćukovića, Miloša Raičkovića, Vasilija Terzića, Zorana Petrovića i Šaletu Kordića.

Utisci sigurno nisu pozitivni kada izgubite 3:1. Mislim da smo izvukli maksimum iz situacije u kojoj se nalazimo. Smatram da smo utakmicu trebali da okrenemo u našu korist u prvih 20 minuta, kada smo imali dvije dobre situacije i igrali dobro“, rekao je Aleksandar Nedović, koji je dodao.

Znali smo koliko igrača nedostaje, u kakvom je fizičkom stanju ekipa. Znali smo koliko ćemo moći da mijenjamo i da izdržimo taj ritam”.

Plavi su počeli meč sa sedam bonus igrača. U drugom dijelu igrali sa osam jer je Miomir Đuričković izašao zbog povrede. Na samom startu, Viktor Đukanović je bio u izglednoj situaciji, kasnije su plavi još prijetili, baš kao i Rudar.

Pljevljaci su poveli u 70. minutu preko Surake nakon prekida. Izjednačio je Đukanović odličnim golom glavom na asistenciju Andrije Ražnatović pet minuta kasnije, da bi Rudar opet poveo u 78. sa bijele tačke.

Plavi su preko strijelca jedinog gola imali šansu za 2:2 u finišu meča. da bi se na kraju upisao poraz 3:1.

Rudar je u drugom poluvremenu bio mnogo bolji. Međutim, opet imamo šansu da izjednačimo za 2:2 i iskreno žalim za bodom“, poručio je Nedović.

Budućnost se tokom polusezone mučila sa povredama, pružala šansu mladim igračima. Većina su omladinci – u kontinuitetu, a jesen je završila na “minus devet” u odnosu na lidera Sutjesku.

Mislim da smo izvukli maksimum iz polusezone. S obzirom šta nam se sve desilo, zadovoljan sam. Da smo bili kompletni sredinom i na kraju prvog dijela sezone. Mislim da bi imali mnogo više bodova i da bi razlika bila manja. Ali šta je, tu je, ima da se igra još 17 kola, nećemo odustati. Imamo kompletnu sliku rostera, slijedi pauza, pa ćemo da vidimo šta treba da uradimo. Viđećemo koji su nam igrači potrebni kako bismo napravili ekipu da pokušamo da stižemo razliku“, rekao je Nedović.