Neuništivi Ibrahimović vodio Milan do prve pobjede u novoj sezoni Serije A

0

Fudbaleri Milana upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni Serije A protiv Bolonje rezultatom 2:0.

Trijumf je domaćinu donio neuništivi Zlatan Ibrahimović koji je sinoć postigao dva pogotka.

Nakon što je Šveđanin imao nekoliko dobrih prilika, u 35. minuti je konačno pogodio. Theo Hernandez je ubacio sa lijeve strane, a Ibrahimović je glavom pogodio sa desetak metara za vodstvo svog tima.

Na drugi gol na meču čekalo se do 50. minute. Ismael Bennacer je srušen u kaznenom prostoru, a nakon asistencije VAR-a dosuđen je penal.

Odgovornost je u svom stilu preuzeo najiskusniji u redovima Milana i neodbranjivim udarcem došao do svog drugog gola na meču.

U 88. minuti lijevi bek Bolonje Mitchell Dijks je dobio drugi žuti karton i tada je bilo jasno da sva tri boda ostaju u Milanu.