Ništa od plasmana na EP

0

Omladinska reprezentacija Crne Gore porazom od Bosne i Hercegovine zaključila je nastup na elitnoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

,,Sokoli“ su imali dva gola prednosti na poluvremenu, mogli u još nekoliko navrata do pogotka, ali je rival u nastavku preokrenuo i slavio sa 3:2.

Dva sata prije početka ovog meča, bilo je jasno da Crna Gora ne može do završnog turnira, budući da je Norveška pobjedom nad Izraelom (2:0) obezbijedila prvo mjesto u grupi 3. Naša selekcija elitnu rundu završila je na trećem mjestu, sa pobjedom, remijem i porazom u tri utakmice.

,Sokoli“ su do vođstva došli u 10. minutu, pogotkom Marka Perovića. Nakon toga su dobre šanse imali Vasilije Adžić, Andrija Bulatović i Stefan Radojević, da bi u posljednjim trenucima prvog dijela Balša Mrvaljević udvostučio prednost.

Bosna i Hercegovina je preokret najavila pogotkom Amara Zahirovića iz jedanaesterca u 52. minutu. U 69. je Kenan Muharemović izjednačio iz slobodnog udarca, a desetak minuta kasnije Zahirović novim golom donio pobjedu svojoj ekipi.

Crna Gora – Bosna i Hercegovina 2:3

Odd stadion, Skien.

Sudija: Alesandro Dudić (Švajcarska)

Strijelci
1:0 – Marko Perović 10′, 2:0 – Balša Mrvaljević 45′, 2:1 – Amar Zahirović (p) 52′, 2:2 – Kenan Muharemović 69′, 2:3 – Amar Zahirović 80′