Nkunku ,,bombom“ kaznio Borusiju i spasio Lajpcig (VIDEO)

0

Lajpcig – Borusija Menhengladbah 2:2 (0:2)
50′ Šik, 89′ Nkunku – 24′ Plea, 35′ Hofman

Fudbaleri Lajpciga i Borusije iz Menhengladbaha odigrali su večeras neriješeno 2:2 u duelu 20. kola Bundeslige.

Uprkos prednosti od dva gola iz prvog poluvremena, doskorašnji lider šampionata – Borusija, je propustila priliku da bude uz korak sa Bajernom iz Minhena.

Igrala je ekipa iz Menhengladbaha zaista sjajno u prvom poluvremenu, što im je omogućilo dva gola prednosti u tom periodu igre. Izvanredna distribucija lopte u 24. minutu omogućila je Alasanu Plei da završi akciju za vođstvo gostiju, a 11 minuta kasnije je Jonas Hofman prihvatio loptu leđima okrenut golu, a potom iz okreta savladao Pitera Gulašija za dupliranje prednosti.

Iako nema sumnje da je Jan Zomer sjajan golman, ovog puta je napravio ozbiljan kiks koji je njegov tim koštao primljenog gola. Ispustio je loptu posle, djelovalo je, sigurne intervencije, a novonastalu situaciju iskoristio je Patrik Šik u 50. minut i donio nadu domaćem timu. Njegove greške ne dešavaju se prvi put ove sezone i one ozbiljno utiču na rezultat ekipe.

Poslije pokušaja da to urade ranije, usleio je momenat za delirijum na ,,Red bul“ areni. Kristofer Nkunku je sa distance silovito šutirao u 89. minutu i donio bod Lajpcigu.

Lajpcig se sa dva boda više od Menhengladbaha nalazi na drugoj poziciji, dok je njihov večerašnji rival četvrtoplasirani.