Novi kiks Španije, Poljaci uzeli bod

0

Ni rano vođstvo, ni penal početkom drugog poluvremena nisu pomogli Španiji na dođe do prve pobjede na Euru.

Nakon remija sa Švedskom (0:0) sada je u Sevilji bod uzela i Poljska – donio joj ga je Robert Levandovski, strijelac za 1:1.

Slično kao i protiv Švedske u prvom meču, Španija je bila opasna na startu, ali opet je problem sa realizacijom učinio svoje.

Sve do 25. minuta kada je Đerard Moreno šutirao sa ivice kaznenog prostora, a Alvaro Morata zatresao mrežu Poljaka.

Prvo je dosuđen ofsajd, ali je VAR ispravio početnu odluku i “crvena furija” je povela. Morata je pogodak proslavio tako što je potrčao u zagrljaj Enrikeu, bila je to reakcija nakon velikih kritika koje su obojica dobili nakon prve utakmice.

Na reakciju Poljske se nije dugo čekalo, jer je Karol Šfiderski udarcem sa dvadesetak metara pogodio stativu, a u istoj akciji je Unai Simon zaustavio šut Levandovskog.

Nastavak je ponudio više uzbuđenja.

Levandovski je majstorski glavom izjednačio, a domaćin na “La Kartuhi” propustio šansu da samo nekoliko minuta nakon pogotka asa Bajerna dođe do nove prednosti.

Moreno je iznudio penal, onda ga i promašio kada je pogodio stativu.

I poslije toga je Španija mogla do gola, ali je u dva navrata promašio Morata.

Šveđani poslije dva kola imaju četiri boda, Slovačka je osvojila tri, Španija dva, a Pojska jedan.

Španija u posljednjem kolu igra sa Slovačkom, rival Poljskoj je Švedska.