Novi poraz naše reprezentacije

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Izraela u posljednjem meču međunarodnog turnira u mađarskom Telkiju.

Ekipa Radovana Kavaje nije uspjela da iskoristi periode dobre igre, promašila je i jedanaesterac, pa je protivnik znao da kazni te promašaje – 3:0.

– U utakmici protiv fizički i tehnički bolje ekipe, sa manjom rotacijom igrača i kada ne iskoristite period bolje igre na početku utakmice, a pritom pogodite dvije stative i promašite penal, onda se ne možete nadati boljem rezultatu. Imali smo i još dvije dobre šanse, dok smo pri padu koncentracije poklonili gol protivniku. Momci su htjeli više, ali moramo biti spremniji za ekipe iz prvog i drugog šešira u kvalifikacijama, koje ne praštaju ove greške, posebno kod golova koje smo primili, kazao je selektor Kavaja.

U prvom poluvremenu, ,,sokoli“ su imali tri veoma dobre šanse. Dva puta je Petar Barac bio u mogućnosti da savladala protivničkog golmana, dok je Luka Lečić u 34. minutu pogodio stativu.

Najbolju šansu za pogodak Crna Gora je imala u 69. minutu, kada je Nenad Krivokapić promašio jedanaesterac.

Izrael je bio konkretniji, Aviv Jefet je doveo svoj tim u vođstvo u 17. minutu, a ubrzo je prednost udvostručio Šimon Šabo. Konačan rezultat postavio je Šimon Elgabi u 76. minutu.

Crna Gora je turnir završila sa pobjedom i dva poraza. Savlada je Mađarsku na startu, zatim je izgubila od Hrvatske i Izraela.

CRNA GORA – IZRAEL 0:3