Novi poraz naše selekcije

0

Ženska omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je sa 3:0 od Rusije u drugom kolu preliminarne faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Za razliku od duela sa Austrijom u prvom kolu, izabranice Mirka Marića pružile su mnogo bolju partiju, zbog čega je poraz nezasluženo previsok.

Crna Gora je stvorila dvije šanse za gol, pri rezultatu 1:0. U 56. minutu blokiran je šut Jovane Golović, dok je minut kasnije Dženita Ramčilović šutirala pored gola.

– Odigrali smo dobru utakmicu danas. Dobro smo stajali u defanzivi i uspjeli da održimo aktivan rezultat do poluvremena. Početkom drugog dijela smo uspjeli da prebacimo težište igre na njihovu polovinu i stvorimo dvije pozicije ispred njihovog gola. Ali, kada ne uspijete da pogodite iz takvih situacija, ekipa koja je mnogo kvalitetnija nas je odmah kaznila. Najbitnije je da smo ostvarili evidentan napredak u odnosu na prvu utakmicu, kazao je selektor Marić.

Crna Gora u posljednjem kolu grupe 7 igra protiv Letonije. Taj meč na programu je 8. oktobra od 16 časova.

RUSIJA – CRNA GORA 3:0

Stadion ,,DANA arena“, Vindišgarsten.

Sudija: Ivana Projkovska (Makedonija)

1:0 – Viktorija Dergousova 23’, 2:0 – Polina Organova 58’, 3:0 – Viktorija Dergousova 81’

Tamara Tošić – Crna Gora

Rusija: Tatjana Dronova, Aleksandra Lobanova, Polina Organova, Kristina Komišarova, Viktorija Dergousova, Anastasija Abramenko, Jana Šejna, Olga Belousova, Anastasija Šalimova (od 46. Darja Bojko), Tatjana Petrova (od 85. Anastasija Dronova), Margarita Manuilova.
Selektor: Valentin Gava.

Crna Gora: Milica Knežević, Tamara Tošić, Danka Topalović, Tamara Čogurić, Dženita Ramčilović, Jovana Golović (od 90.+2 Milica Radulović), Andrea Vučić (od 62. Jovana Nišavić), Jelena Vujadinović, Ana Backović, Jelena Sarić, Majda Drešević (od 57. Vasilisa Nikolić).
Selektor: Mirko Marić.