Novi poraz “plavih”

1

Novi kvalitetan protivnik na pripremama u Antaliji, ali i novi poraz – Budućnost je, u četvrtom kontrolnom meču u Turskoj, poražena od ekipe Mlade Boleslav sa rezultatom 2:0.

“Plavi” su imali stopostotne šanse na 0:0 i na 2:0, tokom većeg dijela utakmice bili ravnopravan rival, ali je kazna ponovo stigla kombinovani sastav – oba gola su pala nakon centaršuta sa lijevog boka i oba pogotka su – realno – mogla da se izbjegnu.Tokom prvog dijela igre, naš tim je za nijansu bio bolji (Mlada Boleslav solidno zaprijetila dva puta) i to se reflektovalo u 40. minutu kada je Ivan Bojović pogodio stativu.Brzonogi ofanzivac je prebacio loptu sa desne na lijevu nogu, pretrčao rivala i gađao u okvir gola. Odbitak je u pogodak pokušao da pretvori Đorđe Despotović, koji je bio na lopti, ali ga je osujetio protivnički igrač očiglednim faulom u šesnaest metara. Sudija je ostao miran.I tek minut kasnije je uslijedila kazna – centaršut sa lijevog krila, Česi su glavom pretvorili u gol. Uvodni dio drugog poluvremena je pripao rivalu – pored gola koji je takođe došao nakon centaršuta sa desnog krila i kroz “šumu” plavo – bijelih nogu, Mlada Boleslav je imala još dvije ozbiljne prilike, koje je primirio mladi Filip Domazetović.Međutim, finiš utakmice je pripao našem timu nakon što se sastav osvježio i nakon što je praktično svako zaigrao na svojoj poziciji, pošto je par igrača iz startnih 11 igralo na neprirodnim pozicijama – nakon par udaraca, u 78. minutu je viđena lijepa akcija iz koje smo pokušali tri puta da ugrozimo gol rivala.Prvo je Ivanović na sjajnu povratnu loptu Vukotića izblokirao sa 16 metara, zatim je Vukotiću u situaciji “jedan na jedan” golman ušao u šut i odbranio, da bi mladi Savović oprobao udarac koji je pošao preko prečke.Utakmicu je završio prilikom najmlađi na našim pripremama – Matija Jovanović je nakon kontre i solo prodora došao u izglednu poziciju, šutirao je, ali mu je udarac izblokiran i završio je tik pored stative.”Plavi” su utakmicu protiv ekipe Mlada Boleslav odigrali u sastavu Filip Domazetović, Danilo Vukanić, Bodin Tomašević (56’ Adnan Orahovac), Vladan Adžić, Andrej Camaj (78’ Matija Jovanović), Stefan Vukčević (52’ Lazar Savović), Miloš Raičković (62’ Vasilije Adžić), Vladimir Perišić (62’ Milan Vukotić), Stefan Đukanović (62’ Igor Ivanović), Ivan Bojović i Đorđe Despotović.“Bez obzira što smo izgubili – koliko god to navijačima i ljudima koji će ovo da pročitaju malo i glupo ili nestvarno – zadovoljan sam. Najviše iz razloga što smo imali pet izuzetno mladih igrača u startnih 11, a u drugom poluvremenu su dobili šansu i najmlađi na pripremama. I svi su ostavili jedan dobar utisak”, poručio je šef stručnog štaba Mladen Milinković, koji se nadovezao…“Za budućnost je prava stvar što smo poveli mlade igrače na pripreme i mislim da će im iskustvo koje imaju u Antaliji mnogo značiti. Možda se plodovi neće vidjeti za šest mjeseci ili godinu dana, ali sam sasvim siguran da će poslije toga perioda klub imati koristi, ali i ti sami igrači”.Pored šest bonus igrača koji su počeli (Domazetović, Vukanić, Tomašević, Đukanović, Camaj, Perišić), pa zatim i četiri bonusa koja su ušla u igru u drugom dijelu (Adžić, Vukotić, Savović, Camaj), značajnu minutažu su imali igrači koji polako traže i formu i pripremljenost – Raičković, Despotović, Ivanović…“Normalno, brine nas što nismo postigli gol. Do sada se nisam ni u prvenstvu, ni na pripremama žalio na sudije, ali evidentno da je jedan od dva sporna slučaja bio penal. Možda nismo imali ni sreće kada je Bojović pogodio stativu, ali jednostavno igramo protiv mnogo čvrstih, agresivnih i fizički dominantnih ekipa i možda je nama problem ta fizika. Tehnički i taktički smo rame uz rame sa njima, u nekim segmentima i bolji, ali to nam je neki putokaz da moramo ubuduće da mnogo više radimo na tome kako bismo mogli da pariramo takvim ekipama”, rekao je Milinković nakon duela sa timom koji se u domaćem češkom prvenstvu bori za Evropu.