Novi poraz Sokolića

0

Domaćin bolji od ,,sokolića“…

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Hrvartske rezultatom 2:0 u drugom kolu međunarodnog turnira ,,Vlatko Marković“ u Osijeku.

Izabranici Gorana Perišića pružili su dobru igru protiv domaćina, koji je ipak opravdao ulogu favorita.

– Odigrali smo kvalitetnu utakmicu protiv jedne od najboljih reprezentacija u ovom uzrastu u Evropi. Iako smo rano primili gol iz jedanaesterca, to nas nije poremetilo da odigramo kvalitetno i odvažno u polju. Iz te igre smo stvorili nekoliko izglednih šansi koje nijesmo iskoristili, pa nas je u drugom poluvremenu stigla kazna iz kontranapada protivnika. Ostaje žal što nijesmo ostvarili povoljniji rezultat i što ćemo zbog pravila turnira odlučujući meč za plasman u grupi sjutra protiv Katara igrati bez četiri igrača koji su zbog kartona pod suspenzijom, istakao je selektor Perišić.

Hrvatska je rano povela i to iz jedanaesterca u 8. minutu. Poslije gužve u šesnaestercu Crne Gore, lopta je pogodila u ruku Dragana Miranovića, što je sudija utakmice okarakterirao kao kazneni udarac za domaće. Roko Živković nije propustio takvu priliku.

,,Sokolići“ su pet minuta kasnije imali odličnu šansu preko Nenada Krivokapića, koji je šutirao pored gola iz dobre pozicije. U 17. minutu u šansi se našao i Matija Marsenić, ali je kapiten loptu poslao preko gola.

Nakon toga je uslijedio period tvrde igre, koji je prekinut u 54. minutu golom Dina Kegalja. Ofanzivac Hrvatske našao se na pravom mjestu i odbijenu loptu poslao u mrežu protivnika.

Do kraja meča Crna Gora je imala dobru šansu Strahinje Tešovića, ali nije bilo promjene rezultata.

Posljednji meč u grupi ,,sokolići” će igrati sjutra oid 12:15 časova protiv Katara.

CRNA GORA – HRVATSKA 0:2