Novi poraz “sokolića”

0

Mlada fudbalska reprezentacija izgubila je od Slovenije 3:1 u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

“Sokolići” su već u gotovo nemogućoj poziciji u kvalifikacijama za EURO. Poslije remija sa Kazahstanom i poraza od Francuza, stigao je i neuspjeh u meču sa Slovencima.

Izabranici Mojaša Radonjića igrali su dobro, imali su neke sjajne akcije, čak i stvorili nekoliko dobrih prilika, ali nizom loših odluka u finišu su doživjeli poraz.

Gosti su poveli preko Kramarića u devetom minutu. Poravnao je Lončar dva minuta prije odmora, poslije savršenog centaršuta Skenderovića. Nakon toga naši su bili bolji, imali i stativu Vujnovića, ali su Slovenci stigli do prednosti.

Andrija Vukčević je napravio penal, koji je iskoristio Pišek u 71. minutu. Dva minuta kasnije je Murić udario protivničkog igrača glavom i dobio direktan crveni karton (nandebiju u nekom zvaničnom debiju) , drugi na dva meča u dresu reprezentacije jer je prije toga je pocrvenio i na prijateljskom susretu protiv BiH u Nikšiću.

Vrbanec je 12 minuta prije kraja stavio tačku na meč, pa Slovenija ima iz tri meča sedam bodova, dok su naši na začelju sa samo bodom. Naredni meč “sokolići” igraju devetog novembra protiv istog rivala u gostima.