Novi remi sokolića

0

Još jedan remi U-17 selekcija Crne Gore i Sjeverne Makedonije…

Kadetska reprezentacija Crne Gore remizirala je i u drugom prijateljskom meču sa Sjevernom Makedonijom – 1:1.

Izabranici Slobodana Draškovića rano su primili gol, zatim promašili jedanaesterac, ali su boljom igrom u nastavku izbjegli poraz. Iste ekipe u utorak su takođe odigrale meč bez pobjednika, tada je bilo 2:2.

– Slična utakmica kao i ona prva, s tim što je bilo dosta više agresivnosti. Bilo je i dosta dobrih momenata u našoj igri. U svakom slučaju, ovo su bile dvije veoma kvalitetne provjere za našu ekipu, rekao je selektor Drašković.

Utakmica je praktično otvorena golom gostiju u 11. minutu. Nakon prekida sa lijeve strane, Matej Angelov je glavom zatresao mrežu Filipa Domazetovića.

Crna Gora je uzvratila pet minuta kasnije preko Viktora Đukanovića, koji je dobro pokušao glavom na asistenciju Balše Barovića, ali je golman gostiju uspio da odbrani uz pomoć prečke. Barović je zatim izveo korner, nakon kojeg je Luka Lečić šutirao preko gola sa manje od deset metara.

U 24. minutu Đukanović je ponovo bio u prilici, kada je izblokiran njegov šut sa nekoliko metara.

Još bolju šansu Đukanović je propustio u 31. minutu – poslije igranja rukom defanzivca gostiju u svoj šesnaestercu, napadač Crne Gore nije iskoristio jedanaesterac.

Ipak, ono što je propustio u prvom, Đukanović je nadoknadio u drugom poluvremenu. Nakon osam minuta igre u nastavku, uspješno je završio lijepu akciju u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača Crne Gore.

Desetak minuta kasnije Đukanović je ponovo bio u glavnoj ulozi – ukrao je loptu na dvadesetak metara od gola gostiju, ali je zatim šutirao pored desne stative.

Uprkos inicijativi ,,sokola“, rezultat se do kraja meča nije mijenjao.

CRNA GORA – SJEVERNA MAKEDNIJA 1:1