Novi trijumf “sokolića”

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je Azerbejdžan rezultatom 3:0 u meču drugog kola UEFA razvojnog turnira.

Pitanje pobjednika susreta koji je odigran na terenu Trening kampa FSCG riješeno je već u prvom dijelu, tokom kojeg su „sokoli“ postigli sva tri pogotka.

U drugom meču, koji je odigran na stadionu FK „Kom“, selekcija Kazahstana bila je bolja od vršnjaka iz Bosne i Hercegovine – Kazahstanicu su slavili trijumf rezultatom 2:1.

Naša selekcija dobro je otvorila duel sa Azerbejdžancima i već nakon osam minuta igre uspjela da dođe do prednosti. Mrežu rivala zatresao je Dinoša nakon odlične akcije koju su kreirali Medojević i Vujović.

Samo četiri minuta kasnije izabranici Borisa Miličkovića duplirali su prednost – Radenović je povukao akciju i odličnim dodavanjem omogućio Bojoviću da se nađe u situaciji jedan na jedan sa protivničkim golmanom. Napadač naše selekcije iskoristi je ukazanu priliku, obišao Valijeva i poslao loptu u nebranjenu mrežu.

U 26. minutu Bojović je, nakon dobijenog duela sa protivničkim defanzivcem, udarcem po zemlji sa desetak metara pogodio lijevi ugao protivničkog gola i postavio konačan rezultat susreta.

– Današnju utakmicu počeli smo u izmjenjenom sastavu kako bi svi igrači dobili minutažu u skladu sa propozicijama turnira ali i da igrači, koji su igrali manje u prvoj utakmici, pokažu svoje sposobnosti. Odigrali smo korektno, stvorili nekoliko prilika iz izrađenih akcija i što je najvažnije iskoristili tri na vrijeme i praktično u prvom poluvremenu obezbijedili pobjedu. Ipak, bilo je i nekih slabosti povremeno u igri ali sigurno manje u odnosu na prethodne utakmice. Kada se sve uzme u obzir, bilo je ovo dobro izdanje pred posljednju utakmicu sa kvalitetnom selekcijom Bosne i Hercegovine, rekao je selektor Miličković.

U posljednjem kolu turnira, koje je zakazano za subotu, naša selekcija će na terenu Trening kampa FSCG, odmjeriti snage sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine. U drugom susretu, koji se igra na stadionu FK “Iskra” u Danilovgradu, sastaju se selekcije Azerbejdžana i Kazahstana. Početak mečeva zakazan je za 11 časova.

Crna Gora – Azerbedjžan 3:0