O ovom potezu Mesija će se pričati (VIDEO)

0

Fudbaleri Barselone savladali su večeras na svom ,,Nou kampu“ ekipu Valjadolida rezultatom 5:1 u okviru 11. kola španske La lige.

Došao je Valjadolid u Kataloniju sa željom da pokuša da ostane neporažen, i ta želja bi možda i mogla da se realizuje, da je Leo Mesi gledao sa tribina ovaj meč.

Sve je dobro počelo po domaći sastav kada je Klemon Lengle iskoristio rikošet u odbrani Valjadolida, koji je bio posledica centaršuta Lionela Mesija, i uz malo sreće postigne pogodak za vođstvo u drugom minutu utakmice. Igrala je Barselona uglavnom oko šesnaesterca gostiju, ali nisu uspjeli da stvore ništa više od poluprilika. Mali ,,šok“ na ,,Nou kampu“ uslijedio je u 15. minutu kada je Mičel izveo slobodan udarac sa lijeve strane terena, Mark Andre Ter Štegen je refleksno reagovao, a lopta se odbila pravo na nogu Kikeu za izjednačenje gostiju.

Od tog momenta, na terenu je zavladao Lionel Mesi, koji je učestvovao kod naredna četiri gola Barselone i time pokazao da je povreda prošlost i da se on vraća da radi ono što najbolje zna – da bude najbolji. Gol iz slobodnog udarca, ples po terenu, guranje lopte kroz noge protivničkim igračima, asistencija, još jedan sjajan pogodak, a onda i još jedna asistencija za ubjedljiv trijumf Blaugrane.

Potez utakmice, svakako je provlačenje lopte kroz noge Oskaru Planu, a reakcija komentatora, pa i samog Plana, govori sve.